Terminliste hurtigløp 2010/2011

Følgende isperioder i Vikingskipet er nå besluttet:

  • Periode 1: 3. november - 10. desember

  • Periode 2: 2.-23. januar

  • Periode 3: 23. februar – 6. mars

Denne nye periodiseringen for Vikingskipet ble vedtatt av styret i Norges Skøyteforbund 20.9., og innebærer at en uke i mars blir flyttet til dagene etter Word Cup-stevnet i november. NC-finalen 12.-13.3. flyttes dermed fra Hamar til Stavanger.

Videre er programmet for Junior World Cup endelig klart, det blir to regionale konkurranser i Europa (Zakopane siste helg i november, Baselga di Piné siste helg i januar), samt finale i Groningen en uke etter Junior-VM. Landskampen for Junior B og C mot Tyskland og Nederland går i Breda, mens den tilsvarende landskampen mot Sverige og Finland går i Göteborg. Alle endringer fra forrige utgave er merket med rød farge.

Eventuelle tillegg, feil eller utelatelser bes meldt til Arild GjerdeE-POST snarest.
 

8.10.

Bøkkoløpet

Stavanger/Sørmarka

23.-24.10.

NC-1

Bjugn

30.10.

Drammensløpet

Drammen

30.-31.10.

NC-2

Stavanger/Rogaland Skøytekrets

6.-7.11.

NM enkeltdistanser

Hamar/Hedmark SK

12.-14.11.

World Cup alle

Heerenveen

13.11.

Odalsskøyta

Hamar/Sand IF

15.11.

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

16.11.

Tirsdagscup 2

Stavanger

16.11.

Bøkkoløpet

Drammen

19.-21.11.

World Cup alle

Berlin, GER

20.-21.11.

NC-3, landskamputtak Jun B

Hamar/Eidsvold TF

20.-21.11.

ASK-Cupen, landskamputtak Jun C

Oslo/Valle Hovin

21.11.

Bøkkoløpet

Asker

27.-28.11.

World Cup lang (1500-5000/10000+lagtempo)

Hamar 

27.11.

Bøkkoløpet

Kristiansund

27.-28.11.

Junior World Cup – Regional 1

Zakopane, POL

27.-28.11.

Sandnesgauken

Stavanger

15.11.

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

29.11.

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

4.12.

Risengaløpet

Asker

4.-5.12.

World Cup sprint

Changchun, CHN

4.-5.12.

Landskamp Jun B og C

Breda, NED

4.-5.12.

NC-4

Göteborg, SWE

6.12.

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

11.12.

Bøkkoløpet

Oslo/Aktiv SK

12.12.

Bøkkoløpet

Gol

12.12.

Maierløpet

Tønsberg

11.-12.12.

World Cup sprint

Obihiro, JPN

18.-19.12.

NM allround+NM enk 5000K/10000M

Oslo/Frogner

26.12.

Bøkkoløpet

Hol

1.-2.1.

Anbefalt KM-helg

 

7.-9.1.

EM

Collalbo, ITA

8.1.

Hvammen Bygg-løpet

Kongsberg

8.1.

Hjallis' æresløp

Trondheim

8.1.

Vingerløpet

Kongsvinger

8.-9.1.

NC-5

Hamar/Stange Spk

8.-9.1.

Veteranmesterskapet

Bjugn

10.1.

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

12.1.

Bøkkoløpet

Bergen / Slåtthaug

15.-16.1.

NM sprint

Arendal

15.-16.1.

Hamarlekene

Hamar

18.1.

Tirsdagscup 3

Stavanger

20.1.

Bøkkoløpet

Båstad

22.1.

Bøkkoløpet

Kongsvinger

22.1.

Kongsbergløpet

Kongsberg

22.-23.1.

VM Sprint

Heerenveen, NED

22.-23.1.

Veteranstevne

Hamar  Avlyses?

22.-23.1.

Veteran-VM sprint

Berlin, GER

22.-23.1.

NC-6

Asker

23.1.

ResconMapei-løpet

Sand

29.-30.1.

Vikingløpet

Tønsberg

29.-30.1.

Junior World Cup – Regional 2

Baselga di Piné, ITA

28.-30.1.

World Cup alle

Moskva, RUS

1.2.

Tirsdagscup 4

Stavanger

5.2.

Krystallcupen

Jevnaker

5.-6.2.

NM junior

Bjugn

11.-13.2.

VM allround

Calgary, CAN

12.2.

Gjøviksprinten

Gjøvik

12.-13.2.

Landsmesterskapet

Stavanger

18.-19.2.

World Cup lang

Salt Lake City, USA

19.-20.2.

Hallingdalskarusellen

Gol/Hol

19.2.

Bøkkoløpet Sand

22.2.

Tirsdagscup 5

Stavanger

23.2.

Bøkkoløpet

Geithus

24.-27.2.

Veteran-VM allround

Calgary, CAN

25.-27.2.

VM Junior

Seinäjoki, FIN

26.-27.2.

NC-7

Hamar/Hamar IL

27.2.

Glavasprinten

Båstad

28.2

Kveldsløp i Vikingskipet Hamar

3.3.

ASK-mila

Oslo/Valle Hovin

4.-6.3.

World Cup-finale

Heerenveen, NED

5.-6.3.

Junior World Cup finale

Groningen, NED

5.-6.3.

Sandefjordløpet

Hamar

5.-6.3.

Landskamp Jun B og C

Göteborg, SWE

8.3.

Tirsdagscup 6

Stavanger

10.-13.3.

VM enkeltdistanser

Inzell, GER

12.-13.3.

Siste Indre

Oslo/Frogner

12.-13.3.

NC-8, finale

Stavanger/Rogaland Skøytekrets

12.-13.3.

Fosenløpet

Bjugn

18.-19.3.

Viking Race

Heerenveen

29.3.

Tirsdagscup finale

Stavanger


SKØYTEFORBUNDETS GENERALSPONSOR: